top of page

Ako správne vybrať miesto pre Vašu svadbu

Výber správneho miesta pre konanie Vašej svadby je jedným z najdôležitejších rozhodnutí, s ktorým musíte rátať pri plánovaní Vášho svadobného dňa. Pri výbere miesta musíte počítať aj s určitými kompromismi, sú to ale okolnosti bez ktorých by Váš deň nebol taký aký by mal byť.


V nasledovných riadkoch si priblížime najdôležitejšie rozhodnutia pri výbere správneho miesta pre konanie Vašej svadby.


Termín svadby

Termín svadby je najdôležitejší krok pre celkové plánovanie svadby. Dátum svadby je tiež podstatný pre všetkých dodávateľov, ktorí sa na Vašej svadbe majú podieľať od dekoratérov, floristov, fotografov až po možnosť rezervácie miesta, ktoré si chcete vybrať.

Podstatnou otázkou je aj voľba ročného obdobia, na základe čoho môžete prispôsobiť možnosti konania svadby v interiéri, exteriéri, alebo oboje. Pri výbere exteriéru Vám odporúčame myslieť na záložný plán v prípade zlého počasia.


Rozpočet


Každý vie že svadobný deň je náročný na financie. Z tohto dôvodu si treba ujasniť aký budget na svadbu máte k dispozícii. Vhodné je tiež vyselektovať rozpočet na konkrétnych dodávateľov a zvážiť priority, tak či ste ochotní zaplatiť viac za fotografa, alebo za kvetinovú výzdobu.

Podľa určeného rozpočtu sa taktiež môžete rozhodnúť pre výber veľkokapacitného svadobného miesta, alebo menšieho svadobného miesta, samozrejme v závislosti na celkovom počte hostí.


Počet hosti


Pri voľbe vhodného miesta je potrebné vytvoriť predbežný zoznam hostí. Miesto, ktoré vyberiete musí spĺňať kapacitu pre počet plánovaných hostí. Podstatné je tiež rozmiestnenie stolov a počet ľudí za stolom. Preplnené stoly nepôsobia estetický a sú nepohodlné pre hostí. Odporúčaná šírka miesta pre každého hosťa je 60 - 80 cm. Menovky na stoloch sú samozrejmosťou, pri väčších svadbách nezabudnite tiež na zasadací poriadok.


Lokalita


Ďalším podstatným krokom pri výbere miesta je jeho lokalita. Odkiaľ budú cestovať Vaši hostia? Disponuje miesto s dostatočným počtom parkovacích miest? Alternatívou je prenájom mikrobusu, alebo autobusu (podľa počtu hostí). Tiež netreba zabúdať na možnosti ubytovania hostí v lokalite konania svadby, pre hostí ktorí budú cestovať na svadbu napríklad zo zahraničia.

Treba myslieť aj na zabezpečenie logistiky pre hostí z miesta svadobného obradu na svadobnú hostinu. Momentálne sú v obľube miesta ktoré poskytujú, alebo zabezpečujú možnosť realizácie svadobnej hostiny a aj svadobného obradu.

Lokalita miesta je podstatná aj pri zabezpečovaní služieb u dodávateľa svadby. Za odľahlé svadobné miesto zaplatíte možno nižší prenájom, ale netreba zabúdať na to, že na miesto budú musieť cestovať aj Vaši dodávatelia čo sa môže odraziť na vyššej cene za prepravu.


Téma svadby


Ak máte predstavu o konkrétnej téme svadby je potrebné k tomu prispôsobiť výber miesta. Vzhľad interiéru a exteriéru priestoru kde sa ma svadba konať musí zapadať do Vašej témy. Miestom svadby môže byť, vidiecky dom, zámok, moderná budova, alebo kultúrny dom. Voľba miesta by mala ladiť s následným výberom svadobných šiat, svadobnej výzdoby a dizajnom tlačovín.


Obhliadka miesta


Súčasťou selekcie svadobného miesta je tiež osobná obhliadka miesta. Osobnú obhliadku netreba podceniť, fotografie na internete alebo odporúčania od známych by nakoniec nemuseli byť podľa Vašich predstav.

Do miesta konania Vašej svadby by ste sa mali zamilovať na prvý pohľad.


Stravovanie


Netreba podceňovať ani kuchyňu na mieste konania svadby. Väčšina stravovacích priestorov ponuka na výber z viacerých možnosti svadobného menu. Niektorí prevádzkari ponúkajú aj ochutnávky svadobného menu. Ďalšou možnosťou je svadobné miesto bez zabezpečenej stravy v tomto prípade budete musieť riešiť jedlo cez cateringovú firmu, čo si vyžaduje vyššiu organizačnú náročnosť.


Výzdoba


Ak plánujete na mieste svadby ohňostroj, prskavky, sviečky, hádzanie konfiet, alebo ryže uistite sa či sú povolené na mieste konania svadby.

Niektoré miesta pre svadbu ponúkajú aj možnosť výzdoby. Väčšinou sa jedná len o základnú výzdobu stolov. Kompletnú výzdobu na kľúč k Vami zvolenej téme Vám radi zabezpečíme. Výzdobu taktiež môžete realizovať vo vlastnej réžii a využiť len prenájom potrebných dekorácií. S prenájmom dekorácií Vám radi pomôžeme.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.


116 zobrazení

Comentarios


bottom of page